T3nettet og T3Klub Danmark forum
T3 Fora.. => WBX/LBX Fora => Emne startet af: KHSalvesen efter 18. Juni 2009 kl: 07:42:22
-
Start med at udfylde din profil, så man kan se hvor du er fra.
Derefter tager du et par billeder af de steder du søger plade til.
Så fortæller du om du selv skærer ud eller du forventer leverandøren gør det.
Ang. rude kant, så har der været en tråd om det, hvor Henk viste billeder. SØG og du skal finde.
Kurt
-
Er det til en benzin eller diesel?
Jeg kører selv en benzin, og jeg har ikke kørt med de plader i flere år. Det giver lidt mere skidt i motorrummet, men tilgengæld kan man komme meget bedre til. Jeg tror ikke du kan finde dem nye nogen steder, og de eksemplarer jeg har liggende i kælderen er heller ikke for kønne.
/Mads
-
Hej.
Jeg står og mangler de varmeskjolde der sidder rundt/under motoren. De er bare boltet fast(ser det ud som om), og dem der er deri nu, de er rimelig rustne. Nogle der kender et sted de kan fremskaffes?
Hvis det er til en Diesel har jeg et, med tilhørende afdækning til turbo og udstødning.
-
Jamen så er du jo "næsten" med i den Nordjyske fraktion.
Når jeg har set billeder af dine problemer, vil jeg ulejlige mit korpus ud i haven og besigtige, om det der sidder på havetraktoren er godt nok.
Velkommen til og bare hold på.
Kurt
-
Du giver bare besked om hvornår du kommer.
Om ikke andet kan vi dele to Øl. :P
Kurt
-
Det bliver nok engang mellem 15 og 16, hvis det passer der. Så kan jeg også lige få luret lidt i en samlet T3
Såvidt jeg kan se er klokken 21.42 :?: :roll: :lol:
Mener du i morgen. ?
Jeg er hjemme.
Kurt
-
Ses
Kurt
-
I lige måde.
På gensyn.
Kurt