T3nettet og T3Klub Danmark forum
Off topic => Generelt => Emne startet af: dokajønne efter 08. November 2009 kl: 09:33:22
-
http://www.youtube.com/watch?v=E5ln_uZ5HFk&feature=rec-LGOUT-exp_fresh+div-HM
-
Havde jeg den slags penge.. så tror jeg sku jeg købte 5 T3 Syncro Dehlere, en Valp, en Sugga og et par Land Rovere istedet .. :)
:)
-
Så hellere en T3 LLE!
-
ja mener den i tyskland kostede lige knap en mill - også + de 180% den danske stat vil ha oveni - så hellerer en nyt hus med stor garage fyldt med gamle busser. de holder nok også lidt længerer :o)
men jeg glemte også min lottokupon i går , så WTF
-
Jeg kan kun tilslutte mig koret . Rent faktisk var jeg så sent som i fredags ude at trille i min firmabus, som er en t5. Efter ca 10km siger én af eleverne: "Nåå, du ville nok ønske at var den her der var din i stedet for den gamle spand du kører i.....!" Atter kan jeg med smilende overbevisning sige: " nej"
Hvad ungersvenden ikke fatter, er at vi for to år siden gav 320.000 for en bus der havde gået 290.000 km......havde jeg 320 af de store til at shoppe bil for afleverede jeg sgu hellere en bestillingsseddel hos Bernd Jäger. Når jeg så en måned senere hentede min nylakerede monstersyncro (med decoupler, tdi, multivanindretning, spil und alles) ville jeg stadig have minimum 150.000 til at drikke op på førstkommende træf.
-
Haaaleluja!!! Hvor mange Slotspils kan man få for 150K ? :shock: :o Tror du skal ligge lidt fra til en ORNLI trailer.
-
Haaaleluja!!! Hvor mange Slotspils kan man få for 150K ? :shock: :o Tror du skal ligge lidt fra til en ORNLI trailer.
tror også det er den store trailer du skal have efter for det er ca 90037 stykker slotspils :shock:
-
3751,5 ramme... hvor mange rammer er der på en palle?
Tror det skal være en sættevogn...
-
Kunne du så ikke holde lidt igen med slotspisset og købe noget ordentligt ØL
Kurt
-
Den må du tage med dokajønne.. Det er ham der drikker slots.. :)