T3nettet og T3Klub Danmark forum
T3 Fora.. => WBX/LBX Fora => Emne startet af: biff efter 19. September 2010 kl: 21:11:02
-
Jeg fandt den her pdf (http://tech.bentleypublishers.com/servlet/JiveServlet/download/49-42472-400523-8082/84%20Vanagon%20deceleration%20sys.pdf) som beskriver vacuumslanger på en luftkølet, så vidt jeg kan kloges er der en del forskellige dimensioner på vacuumslangerne. Når jeg så kigger på mine egne slanger, så er de ens dimension hele bundtet, så er der nogen der kender specs. til en DJ både længde og drøjde som i linket?
Rasmus
-
Jeg har på min Dg brugt den type slange som sidder på retursiden på dyserne på en diesel, den passede fint. Ved ikke hvilken dimension, men det er std brændstofsslange.
-
Jeg synes bare at dimensionerne ligger meget tæt op af hinanden og længderne har vel også noget at sige. Hvis jeg kigger på Günzl (http://server5.gs-shop.de/200/cgi-bin/shop.dll?SESSIONID=0719228057656437&sprachdir=english&AnbieterID=4357) eksempelvis er der tre typer vacuumslanger til Wasserboxer men ikke mere præcist om til hvor eller hvad
Rasmus