T3nettet og T3Klub Danmark forum
Off topic => Generelt => Emne startet af: Jens Flensborg efter 29. Marts 2011 kl: 09:15:15
-
Hej folks
Så fik jeg endelig min syncro... den er perfekt. En JX TD Syncro fra 1991 med spær bagerst med samme motor som min LLE, så nu skal den bare hentes hjem. Enten kommer hævetaget op og ind i min LLE eller i den her, det må jeg overveje.
I am exited :-)
Det bliver spændende :-) den er med bagerste klapbænk i originaldesign og pilotsæder og lidt ekstra med vinduer på døren, loftskab og reservedæk udenpå.
Og med 2tons træk kan jeg altid få min LLE hjem :-)
Jens
-
Tillykke med den Jens, den ser rigtig flot ud.
Hvor har du fundet den henne?
-
Mobile og den koster en halv herregård, den er perfekt. Ikke noget at pille rundt med, motoren er lavet med nye pistolringe og lejer og den er klar til brug. Den er kun kørt 500 km det sidste år, har været hos en bådbygger i mange mange år. Jeg stiller LLEens Porta og køkken ind i den, perfekt. JX Reservemotor ligger i garagen (worest case scenario - motor købt fra Mølle) og den er teknisk JX overens med min LLE fra 1992. Nu er jeg tilfreds. Jeg brød mig ikke om at handle 500 euro ned, jeg ville have denne bil, den er ingen "GROTTE".
-
Super flot Flensborg, tillykke (nu er Fynspokalen da i sigte) :wink:
-
Den ser sgu lækker ud Jens...
-
tillykke med den, vi vil se mer :razz:
især hvis den er så sweet som du siger :)
-
Stort tillykke.. og velkommen i familien, som har det sjovere...
-
Hentes på fredag eller lørdag ... 650 km trip ...
---
Jens
-
Tillykke med den, den er s`gu da sød ! :wink:
Mvh. KH.
-
Tillykke og velkommen blandt gale folk med hang til mudder og tvivlsomme veje.... Den bliver du glad for!!
-
Den er rigtig fin - både i stand og farve... Stort tillykke...
-
Flot bil! Tillykke med den!
-
Velkommen blandt syncrofolket. Tillykke med den. Den ser rigtig flot og velholdt ud.
-
Ser godt ud :-) tillykke med den
-
Tillykke med den, den ser fin ud.. :D Hvad er km stand..??
-
202.000 km og har lige fået nye stempelringe, lejer og tandrem og lejer til tandrem :-) stempelringe var "fast" - den blev ikke kørt i længer tid. Inden da var den i hænderne af en liderlig bådbygger, perfekt!
Jens
-
Ser rigtig fin ud. Kan prisen fortælles i dette sluttede forum. Kunne godt tænke mig at forklare konen om fordel ved et sæt hvide plader :D Mvh Jes
-
Den ser dejlig ud, med den perfekte indretning, Tillykke med den.