T3nettet og T3Klub Danmark forum
Off topic => Sjov und Spass !!! => Emne startet af: nicolai efter 15. November 2011 kl: 12:49:40
-
Jeg har endnu ikke præsenteret min T3, men starter snarest en ny tråd under "Din bil..." med info om bil og projekter fra de sidste to måneder.
Indtil da blot et billede af min bil i selskab med en anden tysker... SL'eren er givet hurtigere, men knap så comfy at sove eller skifte tøj i.
-
Skulle der komme en, der stemmer på MB'en, så vil vi bede webmaster udlevere IP-adressen, så vi har noget at gå videre til T3-politiet med ;-) Fin bus der! Tillykke med den!
-
Hmmm, jeg ville gerne bytte Frk G for Merceren....
-
Tjaeh, sådan een med AMG på bagklappen ku` da godt friste ? Jeg ville da gerne bytte lige over med en Fiesta i mangel på T3 :lol:
Blæret med de to lækre tyskere side by side.
-
Ej JJ. Det ville du vel ikke? Med alt det arbejde du har lagt i den. :)
PS: Gad godt se dit nye telt-værk balancere på hardtoppen
-
Nicolai - jo ;-) - og jeg ville smile hver en km i merceren (og løse problemet med familiebil lidt senere :-) )
-
Dejligt billede af to Tyskere. Den ene kantet og lidt buttet, den anden slim og fit for figth
JJ: Mercedes er også en familiebil ;-)
-
de er sku lige bred måsset :)
Nicolai, det ser ud til at dit diesel dryp er stoppet ......
-
Morten: har du fulgt sporet fra Frederiksberg? :P
Tak for hjælpen forleden, to fluer med et smæk. Og ja, ikke mere læk, har kontrolleret. Havde nu ellers vænnet mig til en duft af diesel i kabinen. ;)
Starter som en drøm, bagagerumsdækken installeret, anlæg hooket up igen med fuld knald på. Nu skal tæpper blot på plads og vognen en tur i vaskehal. Næste projekt bliver måske opgradering af nøgler/centrallås.