T3nettet og T3Klub Danmark forum
Vores biler. => Din bil... => Emne startet af: thomas356 efter 19. November 2011 kl: 23:24:03
-
Har købt mig denne gamle Karmann gypsy camper
Så familien kan komme på tur. Har i mange år haft luft kølet vw og har stadig. Og har altid været lun på en gypsy. Og så kom den her til salg her i dk. Ny synet. Til en fornuftig pris. Så fik hurtig solgt min Bay devon camper og hentet Karmann gypsy hjem til Aalborg. :evil:
-
Tillykke! skal vi ikek have billeder?
-
Ja tak, med sådan et køretøj er den dømt MASSER af billeder!
Hvad måtte du bløde for sådan en dejlig sag?
(Drømmer stadig selv om sådan en)
-
uha den ser fin ud. Sådan en sjælden lækker sag, kræver en billedeserie. Hvorledes er den motoriseret?
-
Hej Suvo
Tillykke med sommerhuset på hjul.
Endnu en på T3 holdet :)
mvh Kurt
-
FED bil
Velkommen i familien
-
Fandt lige denne tråd i G&G.
Er der nogen af jer der kan finde ud af hvad der rent faktisk menes med alt det der er skrevet, eller, kender noget til reglerne om et sådant køretøj.
Grunden til jeg har valgt denne tråd er at Thomasfyn og thomas356 her disse biler.
I skulle da vide hvad I har købt.
Mvh. KH.
-
@kh, thomasfyn har en doka med løs campertop, en gypsy er fastmonteret og lavet med gennemgang fra førersæde, den er forøvrigt en meget sjælden set model :)
-
En gypsy er det fedeste
-
Fandt lige denne tråd i G&G.
Er der nogen af jer der kan finde ud af hvad der rent faktisk menes med alt det der er skrevet, eller, kender noget til reglerne om et sådant køretøj.
Grunden til jeg har valgt denne tråd er at Thomasfyn og thomas356 her disse biler.
I skulle da vide hvad I har købt.
Mvh. KH.
hvad er det for en tråd i G&G du har set???
-
http://www.guloggratis.dk/camping/autocamper/annonce/13452442-evt-bytte-med-andet-campingkasse
Forstår Jeres forvirring, jeg havde ikke opdaget linket ikke var kommet med, så nu prøver vi igen, undskyld ! :oops:
Det er den alenlange omgang meningsudvekslinger jeg ikke rigtig forstår, det er derfor jeg tænkte på de to TH-ere.
Mvh. KH.
-
For mig lyder det som noget sludder...
Jeg løfter ikke kassen af for at opholde mig i den lovligt... Min doka er på hvideplader skal jeg dog lige indskyde..
-
Kan da ikke se at der er noget til hinder for at den skulle kunne bruges til en gulplade bil!
Det er jo en last, den er ikke fastmonteret...
Du må også have seng i en varevogn, den må bare ikke være fastmonteret...